Jiří Viták

finance & HR

V Digitálních architektech mám na starost vizualizace, back office a HR. 

Mým úkolem je, aby se ostatní členové týmu nemuseli starat o nabídky, fakturaci, smlouvy – zkrátka měli čas na to, co je jejich hlavní pracovní náplní. Stejně tak nemusí nikdo řešit pohovory. Dbám na to, aby back office aktivity byly samostatnou jednotkou, o kterou se bude moci každý opřít.

Může se zdát, že back office nemá pro naše klienty žádný přínos, ale je tomu právě naopak. S klienty aktivině komunikuji, udržuji finanční plán projektů a řeším veškeré fakturace.

Oblíbené nástroje a služby

Mezi moje oblíbené služby patří ty, které využívám na denní bázi – tedy Caflou a ekosystém Google Workspace. V HR oblasti jsem si oblíbil Recruiter Lite od LinkedInu. Nejvíce mě těší, že jsem se i na základě našich firemních hodnot posunul do stavu, kdy vše odbavím z prohlížeče. Nejsem tedy závislý na tom, kde právě pracuji.

Jak to celé začalo?

Ve škole jsem byl takový student-nestudent. Nejčastěji jsem chodil na obědy. Vyzkoušel jsem FAVku (programování a matematika), FELku (ani nevím, co to bylo za obor) a FEK. Završil jsem to půlročním kurzem na DAMU. 

Na škole mě bavilo nasávat zajímavosti a i informace z nejrůznějších oborů, ale nebavilo mě se učit. Nic z toho, co jsem studovat jsem tedy nedotáhl ani k bakaláři, nicméně jsem využil maximální dobu studia – to se počítá. Škola mi umožnila získat cenné kontakty.

První práce

Už od prvních brigád jsem řešil většinou marketing, obchod a event management tedy organizování akcí. Vedle toho jsem dělal rozhodčího ve volejbale.

V zaměstnání jsem dělal obchodního zástupce, později obchodního manažera pro tři kraje. K marketingu jsem se více dostal až ve firmě MAT, kde jsem měl na starosti prezentaci retailu (prodejny, grafické materiály). Do MATu jsem také dohodil práci kolegovi Michalovi.

Poměrně dost času jsem věnoval také neziskovým činnostem – třeba hudební školu Boříkové provozuji dodnes.

Koníčky a zájmy mimo práci

V poslední době se věnuji hlavně dcerce Johance a manželce – rodina je na prvním místě. Co se koníčků týče, nejvíce mě baví hudba. Hraju vlastně na všechno, ale na nic pořádně. 🙂 

Dokážu zahrát na kytaru, klavír, housle, basu, harmoniku a dechové nástroje, jako je saxík nebo flétna. Nedávno jsem se začal učit na bicí.

Mám rád především kolektivní sporty, třeba beach volejbal. Od myšlení si odpočinu na koloběžce, v sauně nebo u deskových her. Rád maluji, i když mi to nejde. Hodně experimentuji v kuchyni, nejvíce s asijskými pokrmy.

Na chalupě se moje role táty od rodiny a Digitálního architekta přesouvá do kutila domácího – baví mě truhlaření a rád si něco sám postavím nebo vylepším. K vánocům jsem si pořídil frézu a svářečku.

Produkty, které mám na starosti

Vizualizace dat

Více informací

Vedení a reporting projektů

Přejít nahoru
Scroll to Top