Bára Pospíšilová

finance, office management

V Digitálních architektech mám kompletně na starosti chod naší plzeňské kanceláře a cokoliv co s tím souvisí – nákupy, teambuildingy, vedení a příprava meetingů, asistence, objednávky na kancl a obecně podpůrné záležitosti všech. Mým úkolem je co nejvíce usnadnit soužití našich týmů, aby každý měl co potřebuje a aby se u nás všichni cítili komfortně. Jednou z mých oblíbených aktivit, je organizace teambuildingů, který může zpestřit chod každodenního pracovního dne.

Druhá veliká část mé práce je řízení financí, kde pracuji hlavně s interními nástroji, plány, finančními tooly, interními fakturačními sheety, caflou a pak nástroj nastejnelodi.cz, díky kterému můžu komunikovat s našimi účetními. V caflou trávím se vším všudy nejvíce času. Mám zde hlavně na starosti evidenci příjmů, výdajů a faktur pro naše klienty. Jinak mezi další nástroje, které využívám patří Google Workspace a Slack.

Co mě na práci baví nejvíce je organizování společných aktivit. Poslední taková akce byla vánoční večírek nebo první firemní event o Google Cloud platformě. Zároveň pro mne byla veliká novinka zaučit se do firemních financí. Nikdy jsem tento obor nestudovala a ze začátku to byla výzva. Čím víc se do financí dostávám, tím víc mě to začíná bavit a rozhodně mi to dalo neskutečně moc nových dovedností a znalostí.

U Digitálních architektů nejsem členem žádného týmu datových či webových analytiků jako většina mých kolegů, pracuji tedy úplně sama. Jsem ale nesmírně propojená se všemi z kanceláře. Kdykoliv když někdo něco potřebuje (pomoct s akcí, požadavky na kancl a nebo třeba finance) přijdou za mnou a společně záležitosti vyřešíme. Dalo by se ale říct, že nejvíce pracuji s Markem, protože ten reálně ví, jak má firma fungovat jak po té organizační stránce tak po té finanční. A také jsem velmi spolupracovala s Jiříkem, který mě zaučoval do financí.

Co nového přinášíš do týmu?

Ve firmě vytvářím pozitivní a příjemnou atmosféru a snažím se ulehčovat práci všem lidem v kanceláři. Ostatní se tedy nemusí starat o ty backgroundové záležitosti jako jsou meetingy, teambuildingy, aby bylo v kanceláři něco k zakousnutí apod. Díky tomu se každý může soustředit pouze na svou práci a nenechají se rozptylovat těmito věcmi.

Samozřejmé finance jsou nezbytné řešit. Vystavuji a proplácím faktury klientům, vidím do financí firmy a mám je nastarosti. A taky jsem důležitá protože všem ve firmě vyplácím výplaty 😀.

Jak to celé začalo?

Já jsem vlastně aktivně žádnou práci nehledala, protože pracuji ještě ve dvou dalších firmách. Dělám asistentku ve svatebním studiu a potom jsem logistickou specialistkou. Zároveň učím kurzy češtiny pro ukrajinské uprchlíky, kteří mi za dobu doučování neskutečně přirostli k srdci.

Do Digitálních architektů jsem se dostala prostřednictvím doporučení od Marťase, protože firma sháněla asistentku a office managerku. Sedli jsme si s Márou a takhle začala naše spolupráce. Marťase i Máru znám už dlouho, protože jsme se poznali na Prvákovinách (seznamovací akce ZČU), který pořádá studijní organizace AIESEC. Práce pro architekty mě lákala, protože se jednalo o více seriózní a smysluplné zaměstnání, které současně půjde zkombinovat s mým studiem. Zároveň k office managementu se mi později přidaly finance. Každý den se zde učím něco nového a jsem velmi ráda, že mi práce sedí i s učivem.

Studuji 5. ročník Filozofické fakulty na ZČU v Plzni a finišovat bych měla v červnu 2023. Můj obor je mezinárodní vztahy se specializací na bezpečnostní studia. Škola mě velmi baví, dala mi mnoho pozitivních zkušeností, rozvinula mi kritické myšlení a myslím si, že některé předměty by si měli vyzkoušet všichni. Zabývají se tématy, které jsou důležité pro každého, např. šíření dezinformací. Téma mojí diplomové práce se soustředí na řešení konfliktů.

Koníčky a zájmy mimo práci

Miluju jídlo a pití, takže chození po restaurací, food festivaly, ochutnávky vín a obecně gastronomii. Když to jde tak cestuji, ale občas to nedovolí čas nebo peníze. Ráda čtu, hlavně krimi, detektivky, autobiografie či biografie. Hodně sleduju seriály a neříkám že dobře, ale ráda maluju. A moje hobby je sbírání gramofonových desek, procházky, jóga a teď nově běhání. 

Přejít nahoru
Scroll to Top