Bára Soukupová

datová analytika, AI

Věnuji se vizualizacím a reportům na základě dat od Michala. Kromě toho mám na starosti srovnávání atribučních modelů, tvorbu RFM analýz a automatické kontroly dat.

Díky reportům se klienti vyznají v datech, která mohou být na první pohled sebezmatenější. Když ale máte správná data a přehlednou vizualizaci, není se čeho bát.

Oblíbené nástroje a služby

V Digitálních architektech nejčastěji (a ráda) pracuji s Keboolou, která je hezká, rychlá a spolehlivá. Pak třeba s datovým skladem Bigquery a v neposlední řadě s vizualizačním nástrojem Google Data Studio.

Jak to celé začalo?

Začínala jsem v úplně jiném oboru – u diplomatických simulací (simulace jednání OSN). Až v posledním ročníku střední školy jsem se rozhodla, že bych vlastně chtěla zkusit něco technického, a tak jsem si vybrala nejlépe znějící obor na Fakultě aplikovaných věd – kybernetika. Ve škole jsem pak nastoupila do Nvias, kde jsem učila Minecraft a organizovala různé eventy (například soutěž Future Factory, kde nám 100 dětí poslalo Minecraft výtvory, nebo workshopy zaměřené na umělou inteligenci). V Nvias jsem se seznámila s Markovo skvělou přítelkyní Eliškou, která se zmínila, že v architektech shánějí někoho zkušeného na full time. No a tak vzali úplného nooba na part-time. 🙂

Koníčky a zájmy mimo práci

Určitě mám ráda jídlo a cestování – jsem takový jídelní turista, nejvíce se mi (překvapivě) líbilo ve Wroclawi – mají hodně bezlepkového jídla.

Láká mě Jižní Amerika nebo Thajsko. Až dokončím školu, ráda bych pracovala full-remote z nějaké tropické destinace, jako je Thajsko nebo Bali.

A zbytek – to shrnu v bodech:

  • škola, která mi bere až příliš moc času 
  • deskovky, dračí doupě, čtení (fantasy)
  • moderní technologie (především hardware – nové telefony, počítače apod.)
  • sport – fitko, dříve akčnější sporty
  • hry na počítači – Zaklínač, Skyrim

Produkty, které mám na starosti

Přejít nahoru