Google data studio přišlo na konci minulého týdne s novou funkcí, která nám udělala velkou radost. V minulosti bylo možné pouze přidávat a pojmenovat jednotlivé stránky reportu, což bylo u větších, rozsáhlých reportů nedostačující a z navigace se stával nepřehledný chaos.
Google data studio (dále jen GDS) v tomto ohledu udělalo s posledním updatem opravdu velký posun a přineslo hned několik zajímavých možností, jak udělat navigaci vašeho reportu atraktivní a přehlednou.
Nově můžete v GDS využívat těchto modulů:
- Nadpis – v podstatě jde o textový oddělovač v navigaci, bez dalších možností prokliknutí a podobných funkcí
- Oddělovač – stejně jako nadpis jde pouze o rozdělovací prvek, v tomto případě čára, která pomůže rozdělit navigaci
- Sekce – Pomocí sekce můžete vytvářet skupiny stránek, které se týkají určité oblasti, nebo tématu, zároveň přináší do menu zajímavou funkci rozbalování, která velmi napomáhá efektivnímu procházení navigace/menu
- Stránka – Kromě toho, že můžete přidat samostatně “stojící” stránku, tak jak jste byli zvyklí v minulosti, nově můžete vnořit stránku do libovolné sekce

To ještě není všechno – ikonky jsou tady
Pro ještě lepší přehlednost vaší navigace můžete jednotlivým sekcím nebo samostatným stránkám (těm, které nejsou vnořené v sekci) IKONU, kterých máte na výběr poměrně slušné množství a jistě si vyberete.

Jak to teda celé vypadá?
Samotná navigace vašeho reportu pak může vypadat následovně

Zůstala i možnost horní navigace, která vypadá takto:

K naší radosti zůstala zachována i funkce skrývání rozpracovaných stránek, které se v režimu zobrazení ve vaší navigaci neukážou.
Jsme rádi, že Google do toho nástroje nadále investuje svůj čas a dává nám možnost vytvářet velmi zajímavé reporty. Těšíme se, co bude dál a určitě vás budeme zase informovat o novinkách