Marek Čech

CEO & webová analytika

V Digitálních architektech jsem jeden z jednatelů. Máme to postavené tak, že se starám o většinu backofficových aktivit, které tak jak se rozšiřuje náš tým předávám dále. Z pohledu klientské práce se starám o vedení a realizaci pokročilých implementačních projektů Google Analytics, Google Firebase, Google Tag Manageru a dalších nástrojů pro sběr dat. Mojí specialitou jsou složitější ekosystémy webů.

V roce 2019 jsem si začal osvojovat Google Cloud, kde pracuji především s Google Big Query, Cloud Functions a Google Apps Scriptem. Celý ekosystém Googlu Cloudu využívám na denní bázi k vytváření automatizovaných postupů pro zpracování dat a usnadnění každodenních činností.

Náplň mého pracovního dne tvoří neustálý rozvoj analytických implementací našich klientů, postavených primárně na Google Tag Manageru a datové vrstvě dataLayer. Díky promyšlenému systému alertů a notifikací jsem schopen s klienty okamžitě řešit nečekané situace a garantovat kvalitu měření. Zhruba 1/3 času věnuji vzdělání a rozvoji interních nástrojů. Aktuálně prozkoumáváme serverové techniky měření, Matomo Analytics i další alternativy ke Google Analytics.

Kromě analytiky jsou mojí láskou marketingové strategie postavené na STDC či jiných metodách design thinkingu. Věnuji se jim především v oblasti neziskových organizací a startupům, kterým zdarma nabízím konzultace.

Oblíbené nástroje a služby

Mezi mé oblíbené nástroje patří GA4, Google Tag Manager, Google App Script a Google Firebase. Nesmím však zapomenou ani na Caflou a Google Workspace.

Jak to celé začalo?

Od roku 2006 se pohybuji v oblasti webových projektů. V roce 2016 po ukončení magisterského studia projektového řízení na Západočeské univerzitě jsem našel svoji lásku ve webové a digitální analytice, kterou jsem konzultoval na volné noze. Chtěl jsem ale víc a proto jsem v roce 2018 se dvěma kamarády založil analytické studio Digitální architekti, kde se naplno věnujeme webové, mobilní a zákaznické analytice.

Díky mým začátkům po roce 2000, kdy jsem webové stránky i vyvíjel, mám perfektní přehled o fungování digitálního světa a dokážu strategicky a technologicky poradit jakémukoli projektu. V projektech nabízím propojení mezi technickou a byznysovou stránkou marketingu a analytiky. Dokáži pomoci se snadným vstupem do světa webové analytiky a s přípravou smysluplných strategií.

Koníčky a zájmy mimo práci

Považuji se za věčného studenta a aktivního blbce. Hned, jak vidím někde otevřít se dveře s nějakou příležitostí hned do nich vrazím nohu a snažím se příležitosti využít. Již dvakrát jsem se zúčastnil olympijských her jako dobrovolník, studoval jsem dvakrát v zahraničí přes ERASMUS ve Slovinsku a Nizozemí a absolvoval dobrovolnickou stáž v Rio de Janeiru, kde jsem vyučoval angličtinu v chudinské čtvrti. Ve volném čase jezdím na kole a lezu.

Mimo to mám rád budovatelské hry na počítači, deskovky a investice.

Přejít nahoru