Mája Remešová

webová analytika

Ve firmě Digitální architekti jsem členkou týmu webových analytiků „WEBANŮ“. Nejčastěji mne potkáte u auditu uživatelské přívětivosti (UX) webu, u analýzy aktuálního nastavení analytiky a datové vrstvy webu, nastavování měření pro nejnovější verzi Google Analytics 4 v prostředí Google Tag Manager, zpracovávání dokumentací nebo různých testování.

Občas vytvořím i report v prostředí Looker Studio, aby naši klienti mohli z dat sledovat všechny, pro ně důležité, charakteristiky, které jim naměřená data přinesou. Všechny tyto úlohy si dělíme v týmu s Markem, Martinem a Tomášem.

Jak to celé začalo?

Do firmy jsem nastoupila právě když jsme otevírali první pražskou pobočku, avšak každý týden zajedu za dalšími členy týmu do Plzně, abychom stihli vše zkoordinovat. Pracovat na mém počítači mohu z vlaku, z kanceláře ale i z domova. 

Oblíbené nástroje a služby

Po studiu na Matematicko fyzikální fakultě jsem se rozhodla vystudovat webové inženýrství. Lákalo mě vytvářet webové stránky, které Vás neomezují v místě ani čase. Chtěla jsem, aby se k nim dostali lidé z města, stejně tak i z odlehlejších vesnic a byly jim dostupné 24 hodin denně.

Analytické myšlení programátora mě neopouští ani v mých aktuálních úlohách. V rámci zaškolení ve firmě jsem absolvovala jakési kolečko, kde jsem mohla koukat všem kolegům pod ruce a dostala jsem prostor si vše vyzkoušet na praktických úlohách. Díky tomu vím, kudy data tečou od načtení webové stránky s datovou vrstvou, přes označení v Google Tag Manageru, do Google Analytics, Ads a dalších reklamních pixelů až k reportům do Looker Studia nebo BigQuery. Vždy jsem viděla co dostanu na vstupu, jak data musím zpracovat a co bych měla odevzdat na výstupu, aby se v další části s nimi dobře pracovalo mě i kolegům.

V naší firmě se mi moc líbí možnost neustále se vzdělávat nejnovějším metodám, postupům a to i od odborníků, jakými jsou Simo Ahava, Julian Juenemann, Jan Tichý a dalších.

Koníčky a zájmy mimo práci

Ve firmě jsem zatím jediná ve funkci maminky. Mám dvě děti. Starší syn nastoupil do školy, druhý si nyní hraje ve školce.  

Ve volném čase cvičím Bikram Yogu ve 42 stupňovém horku, jezdím na kole a když jsem doma tvořím moderní dezerty metodou mražení, pečení i polévání a učím se od světových cukrářů francouzské a španělské cukrařině. 

Odpočívám u rukodělné tvorby, již od vysoké školy vyrábím originální šperky z českých a japonských korálků.

Když se kolem mne najde skupina nadšených tvůrců uspořádám pro ně i kurz!

Můj blog a sladké výtvory můžete sledovat na mém Instagramu.

Přejít nahoru