Martin Štacko

Team Leader webových analytiků & Smartlook

V Digitálních architektech patřím do implementační části. Pomáhám hlavně Markovi s implementací Google Analytics, Google Tag Manageru, datové vrstvy, ale v poslední době pracuji i na svých klientech. Mimo již uvedené se kompletně o Smartlook – od implementací po doporučení k optimalizaci webu či aplikací.

Díky tomu, co dělám, máme podklady pro navazující práci s daty. Dalo by se říci, že bez mé maličkosti by nebylo nic. 🙂

Se Smartlookem odhalujeme pak slabé stránky digitálních projektů a navrhuji vylepšení webu, aby byly procesy efektivnější a nakonec se ušetřil čas i peníze.

Oblíbené nástroje a služby

Mám rád to, co používám na denní bázi – konkrétně Google Analytics, GA4, Smartlook, Google Tag Manager a Caflou. Právě Caflou mi vyhovuje ze všech nástrojů tohoto typu nejvíce. Sem tam si také vytvořím nějaké základní grafy a tabulky v Google Data Studiu.

Jak to celé začalo?

Je fajn, že si kluci nezakládají na žádné speciální škole. Mám vystudované obecné gymnázium a vyzkoušené dva semestry na dvou různých oborech ekonomky. Takže vlastně všechno a nic. 🙂 

Během mých studijních pokusů jsem se dostal do studentské organizace AIESEC, kde jsem působil od roku 2017 do 2020. Veškerá moje aktivita tam se pojila k marketingu – mimo jiné event management, základní tvorba kampaní, analýza výsledků.. Právě tyto aktivity ve mně probudily zájem o data. A právě z AIESEC mě kluci naverbovali přímo do Digitálních architektů, kde si mě pořádně vychovali.

Krátce jsem měl také zkušenosti jako account v jedné marketingové agentuře a během studia jsem ozkoušel pár brigád od komunikace se zákazníky po různé techničtější věci, ale našel jsem se až v oblasti marketingu.

Před příchodem covidu, během studií, jsem občas cestoval, hlavně low budget. Ale podle stírací mapy, která mi visí v kanceláři, mám spoustu možností, kam vycestovat. Chtěl bych si pořádně prohlédnout hlavně blízké sousední země a velkým snem je pořádně procestovat USA.

Koníčky a zájmy mimo práci

Musím říct, že jsem poměrně “líný hovado”. 🙂 Dříve jsem hrával badminton, ping pong a pokoušel se i nějaké ty bojové sporty. Všechny tyto aktivity jsem poté časem vyměnil za kolo, kolečkové brusle a jiné aktivity, které nebyly omezeny tím, že jsem musel někam pravidelně docházet. V poslední době koketuji s fitkem, ale nejsme zatím moc dobří kamarádi – teprve se vzájemně poznáváme.

Nejvíce mě nyní vytěžuje Netflix a hry – na počítači jsou to momentálně hlavně příběhové hry a neodmyslitelnou část tvoří deskovky, které hrajeme často jako celý tým. 

Před příchodem covidu, během studií, jsem občas cestoval, hlavně low budget. Ale podle stírací mapy, která mi visí v kanceláři, mám spoustu možností, kam vycestovat. Chtěl bych si pořádně prohlédnout hlavně blízké sousední země a velkým snem je pořádně procestovat USA.

Přejít nahoru
Scroll to Top