Michal Pich

CTO, datové analýzy a integrace

V Digitálních architektech mám na starost oblast analýzy dat a jejich vizualizací. U analýz jsou to všechny ETL procesy; u vizualizací pak to, aby byly datové analýzy vůbec použitelné.

Jsem hlavoun na technické směřování firmy, věnuji se také obchodu a account managementu zakázek, kde u projektů kontroluji směřování naší práce u klienta.

Mou prací získávají klienti data, která lze napříč systémy vizualizovat, vyhodnocovat nebo posílat napříč nástroji a dále je využívat. Obvykle lze díky datovým analýzám a skladům řídit marketingové rozpočty, pracovat s různými segmenty cílového publika a dělat spoustu chytrých věcí, které byste jen stěží zvládli ručně v Excelu.

Oblíbené nástroje a služby

Mezi mé nejoblíbenější nástroje a služby patří Keboola, Google Cloud, Deepnote a Gmail. Celofiremně pak pracujeme na Caflou a s ekosystémem Google Workspace.

Jak to celé začalo?

Studoval jsem na střední škole elektrotechnické správu sítí, pokračoval jsem na FAV a chvíli na ekonomku. Ani jedna škola pro mě nebyla to pravé, nyní bych se na to asi koukal trochu jinak.

K webům a marketingu jsem se dostal někdy na střední, k databázím pak na obou vysokých školách. Nejvíce mě naučila první práce v MATu, kde jsem řešil správu systému K2. Pracoval jsem pod člověkem, který měl na starosti maloobchod a řešil jsem skladové hospodářství, jaké jsou tržby prodejen a pracoval s mnoha daty.

Pokračoval jsem v truhlářství Rott, kde jsem se věnoval mezinárodnímu obchodu. Pak jsem začal s kluky řešit Digitální architekty. A jsme tu.

Koníčky a zájmy mimo práci

Baví mě cestování – hlavně jídlo na cestách, takže se mi líbí třeba v Turecku. Obecně raději objevuji nové kultury a zvyklosti. Nerad cestuji autobusem nebo autem, protože pokud neřídím, usnu. Letadlo a lokální doprava jsou moje. V mém střednědobém plánu bych se chtěl vrátit do Portugalska a navštívit Jižní Ameriku.

Ve sportu se věnuji lezení na umělkách, skalách i po horách. Aktivější jsem ve skialpu a chtěl bych se naučit surfovat. To jsem si vyzkoušel a myslím, že bych se v tom mohl zdokonalit.

Ve firmě hrajeme poměrně často deskovky. Na tom by baví nejvíce ten čas, který trávíme společně s ostatními členy týmu. Na počítači se snažím nehrát a trávit mimo práci čas jinak – když na to ale přijde, budovatelské hry nebo dodavatelské řetězce dostanu pod palec raz dva.

Přejít nahoru
Scroll to Top