David Šugár

webová & datová analytika

O Dejvovi

U Digitálních architektech se věnuji webové i datové analytice. Mám tedy průnik do obou firemních specializací. Ve webovém prostředí se věnuji převážně implementacím Google Analytics 4 a nastavováním měření systémů pomocí Google Tag Manager. V datové analytice je to zpracování a stahování systémů přes Keboolu. Následně úpravy a analýzy dat v BigQuery a poté vizualizací.

Na starosti mám správu Kebooly, kde dochází k automatickému stahování a transformací dat, takže vzniklé errory opravuji. Také se starám o správu Google Cloudu a BigQuery našich klientů. Samozřejmě částečně řeším i accounting klientů.

V současnosti spolupracuji nejvíce s Marťasem, který převzal roli Team Leadera. Zároveň jsem neustále v kontaktu se zbytkem týmu. 

Díky webovým službám klienti mají přehled o tom, co se na jejich webu děje. Takže získají obecný přehled a základní data o jejich webu. Na základě získaných dat se mohou rozhodovat.

Díky datovým službám získá klient kompletní přehled a správu o tom, co se děje v jejich marketingu a na jejich webu. Vytváříme pro ně BI reporty (chytré reporty) a to prostřednictvím automatizvání, stahováním dat z jejich CRM nástroje, příp. z účetních nákladů. Následně mají všechna data na jednom místě, pospojovaná a to i s výsledky hlubších analýz.

Oblíbené nástroje a služby

Nejčastěji používám klasické sheety, GTM, GA4, Looker Studio, Keboola, celý Google Cloud (BigQuery databáze, Dataform) a GitHub.

Nejraději ale používám Keboolu, která má úžasný support a není problém tam cokoliv dodělat či dohledat. Na druhou stranu nemůžu hodnotit tvoření vlastních pipeline, které jsem zde ještě nikdy netvořil. Pracuji pouze s pipeline, které jsou již vytvořené, příp. upravuji Michalovy

Pak také velmi rád používám BigQuery, protože je zde vše propojené, je to rychle napojené na Dataform a dá se všechno jednoduše spravovat.

Jak to celé začalo?

Dozvěděl jsem se o Digitálních architektech skrze mého klienta z minulé práce. Na základě odvedené práce na klientovi jsem se přihlásil na otevřenou pozici. Přestoupil jsem z marketingové agentury, která dělala všechno od SEO až po analytiku. Takže to pro mě byla velká změna, protože architekti se úzce soustředí na webovou a datovou analytiku. To je něco, co mě na této pozici lákalo nejvíce, chtěl jsem se zaměřit hlouběji na datovou analytiku. Ovšem, tím že jsem z Brna je pro mě občasné dojíždění do Plzně docela výzva.

Do budoucna bych se chtěl více pověnovat BI analytice včetně té zákaznické analytice. Ta je zároveň i nejobtížnější, protože do ní spadá většina analýz typu rozdělení zákaznických skupin, filtrování, engineering, doporučování klientům o jejich investicích a další. Jednoduše ovlivňuje celý business klienta.

Koníčky a zájmy mimo práci

Nejčastěji mimo práci cestuji, trávím čas s kamarády nebo obojí současně. Občas si rád zahraji hry na počítači, poslední co mě zaujala byla Baldur’s Gate.

Samozřejmě mám rád i filmy a seriály, a to všechno od military až po comedy. Zároveň velmi rád sportuji. Mám rád florbal a airsoft, florbal je za mě ale určitě top.

Přejít nahoru
Scroll to Top